تنظیمات

انتخاب سایز نوشته ها:

انتخاب رنگ:

انتخاب رنگ پس زمینه :

حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>فرآیند حذف قبض کاغذی برق در شرکت توزیع نیروی برق استان تهران آغاز شد
عنوان خبر :فرآیند حذف قبض کاغذی برق در شرکت توزیع نیروی برق استان تهران آغاز شد
خلاصه خبر : 
متن خبر :

فرآیند حذف قبض کاغذی برق در شرکت توزیع نیروی برق استان تهران آغاز شد

با هدف تأمین رضایت شهروندان، جلوگیری از اثرات مخرب زیست محیطی، افزایش بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها با بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات در آینده ای نزدیک و به تدریج قبوض کاغذی برق مشترکین تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران حذف خواهد شد.

حاجی رضا تیموری مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با اعلام این خبر گفت: در راستای پیاده سازی برنامه های دولت الکترونیک برای حذف قبوض کاغذی، این شرکت آماده است تا با دریافت شماره تلفن همراه و شناسه قبض مشترکین تحت پوشش، اقدام به حذف قبض کاغذی برق آنها نماید.

وی افزود: مشترکین می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی شرکت در اینترنت، استفاده از اپلیکیشن خدمات غیرحضوری، مراجعه حضوری به مناطق برق تحت پوشش شرکت و استفاده از سامانه پیامکی به شماره 500040121 اقدام به حذف قبض کاغذی برق خود نمایند. همچنین 350 مأمور آموزش دیده نیز که برای قرائت کنتورهای مشترکین به درب منازل آنها مراجعه می نمایند، با گردآوری اطلاعات مشترکین، شرکت را در زمینه اجرای این طرح یاری می دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در تشریح چگونگی دریافت اطلاعات قبض برق مصرفی مشترکین به صورت پیامک گفت: مشترکین می توانند شماره شناسه قبض خود را به همراه (1*) به شماره 500040121 پیامک نمایند؛ پس از انجام این کار به صورت خودکار شماره همراه مشترک در سامانه پیامکی شرکت توزیع نیروی برق استان تهران ثبت می شود. همچنین اگر مشترکی به هر دلیل تمایل به حذف شماره همراه خود از سامانه این شرکت را داشت، می تواند شناسه قبض برق خود را به همراه (2*) به شماره مذکور ارسال کند تا شماره همراهش از سامانه حذف شود.

مهندس تیموری تعداد مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان تهران را بالغ بر دومیلیون و 200 هزار مشترک اعلام کرد که از این تعداد تاکنون اطلاعات نزدیک به یک میلیون مشترک گردآوری شده است.

تاریخ ثبت : 1398/03/21 09:46