تنظیمات

انتخاب سایز نوشته ها:

انتخاب رنگ:

انتخاب رنگ پس زمینه :

حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران: وقوع خاموشي در تابستان محتمل خواهد بود
عنوان خبر :مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران: وقوع خاموشي در تابستان محتمل خواهد بود
خلاصه خبر : 
متن خبر :

مدبرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران:

مشترکان رعایت نکنند، وقوع خاموشی در تابستان محتمل خواهد بود

حاجی رضا تیموری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در همايش سالیانه خدمات مشترکين این شرکت که در تالار اجتماعات شيخ صدوق آستان حضرت عبدالعظيم حسني(ع) برگزار شد گفت: چنانچه مشترکان در مصرف انرژی در زمان‌های اوج مصرف که در روز از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و شب‌ها از ساعت ۱۹ تا ۲۳ است، مدیریت نداشته باشند، وقوع خاموشی در تابستان محتمل خواهد بود.

تیموری افزود: خاموشي برق در سه حالت رخ مي دهد؛ حالت اول، خاموشي با برنامه است که براي تعمیرات و اصلاح شبکه هاي موجود يا توسعه و احداث شبکه هاي جديد است؛ حالت دوم، خاموشي ناخواسته يا بي برنامه است که در اثر حوادث رخ مي دهدوحالت سوم، خاموشي هاي ناشي از کمبود توليد نيرو است.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی ها و اقدامات فنی و فرهنگی مورد نیاز صورت گرفته تا خاموشی بی برنامه و خاموشی ناشی از کمبود تولید نداشته باشیم؛ مشروط بر اینکه مشترکان مصرف خود را منطقی کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در ادامه گفت: در روز 18 خرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، میزان مصرف انرژی برق در استان  تهران، 17درصد بیشتر شد؛ در صورتی که دمای هوا در هر دو زمان 36 درجه سانتيگراد بوده است و به همین دلیل پيک بار استان  از 2200 مگاوات به 2600 مگاوات افزایش یافت. با این وصف در صورت عدم مدیریت مصرف برق در ساعات اوج مصرف احتمال خاموشی وجود دارد.

تيموري با اشاره به بارش هاي مناسب سال جاری ادامه داد: این تصور که به سبب بارشهای بهاری امسال به طور یقین خاموشي نخواهيم داشت، اشتباه است زیرا آب پشت سدها فقط 5 تا 6 هزار مگاوات کمبود سال گذشته را جبران مي کند.

طرح های تشویقی برای مشترکان کشاورزی و صنعتی پیش بینی شده است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: با مشترکان واقع در شهرک های صنعتی استان، کشاورزان، جایگاه های  CNGو تعدادی از مشترکان دیماندی تفاهم نامه مبادله شده و چنانچه این مشترکان به تعهدات خود عمل کنند از بسته های تشویقی استفاده خواهند کرد.

وی افزود: اگر صنایع بار مصرفی خود راجابجا کنند، یعنی مصرف خود را در دو روز وسط هفته در ساعت پیک بار به روزهای پنجشنبه و جمعه منتقل کنند، مشمول طرح های تشویقی می شوند. همچنین اگر کشاورزان در چهار ساعت پیک بار، برق چاه آب خود را خاموش کنند، مصرف ۲۰ ساعت بعدی رایگان خواهد بود.

تیموریتصریح کرد: جایگاههایCNGاگر دو ساعت در پیک بار همکاری کنند، جمعاً ۱۷۰ مگاوات صرفه جویی خواهد شد، این یعنی ۶ درصد پیک بار استان کاهش خواهد یافت.

 

 

مشترکان برق استان تهران 348 میلیارد تومان بدهکارند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران تعداد مشترکان استان تهران را ( به جز تهران بزرگ) دو ميليون و 320 هزار مشترک عنوان کرد و افزود: از این تعداد 78 درصد مشترکان در بخش خانگی، نیم درصد مشترکان کشاورزی، 1.5 درصد مشترکان صنعتی و 20 درصد نیز سایر مشترکان هستند که به ترتیب 30 درصد، 14 درصد، 35 درصد و 21 درصد انرژی برق را مصرف می کنند.

تیموری با بیان اینکه«بیشتر مشترکان برق بدحساب هستند»، گفت: در مجموع مشترکان بدحساب برق به شرکت توزیع نیروی برق استان تهران 348 میلیارد تومان بدهکارند که سهم مشترکان خانگی 59 میلیارد تومان، سهم صنعتگران 44 میلیارد تومان، سهم تعرفه کشاورزی 106 میلیارد تومان( 103 میلیارد تومان آن سهم چاه‌های دراختیار شرکت ‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی است)، سهم سازمان ‌ها و ادارات 70 میلیارد تومان، سهم تعرفه تجاری 57 میلیارد تومان و سهم سایر تعرفه‌ ها نیز 12 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که شرکت های توزیع برق به صورت درآمد-هزينه اي اداره مي شوند و منابع درآمدي استاني و ملي ندارد و در صورت استمرار این وضعیت و عدم پرداخت بهای برق مصرفی از سوی مشترکان با مشکل مواجه خواهیم شد؛ بنابراین همانطور که مشترکان انتظار دارند ما خدمتگزار خوبی باشیم و برق مستمر با ولتاژ مناسب را به آنان تحویل دهیم، ما هم انتظار داریم مشترکان بهای انرژی مصرفی برق را به‌موقع پرداخت کنند.

8.3 درصد مشترکان برق استان تهران پرمصرف هستند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با بیان اینکه «8.3 درصد مشترکان برق استان تهران پرمصرف هستند»، گفت: صدور اخطار برای این مشترکان انجام شده و طبق مصوبه هیئت وزیران، علاوه بر 7 درصد افزایش تعرفه همگانی برق از ابتدای اردیبهشت‌ماه، 16درصد دیگر نیز بهای برق مشترکان پرمصرف از خردادماه افزایش خواهد یافت.

تیموریدر تعریف مشترکانپرمصرف گفت: مشترکانی  کهماهیانهبیشاز۳۰۰کیلوواتساعتبرقمصرفمیکنند، در گروه پرمصرف ها قرار می گیرند؛ این در حالی است که اگرهرمشترک پرمصرف، نیم کیلووات از مصرف خود در ساعات پیک بار بکاهد، 75 مگاوات از پیک بار استان کاسته می شود.

طی 5 سال آینده باید تلفات شبکه توزیع برق استان تهران به زیر 10 درصد کاهش یابد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران ضمن بررسی تلفات شبکه برق این شرکت طی 10 سال گذشته گفت: اگر روند کاهش تلفات انرژی در 10 سال گذشته را مرور کنیم تلفات از 33 درصد به 14.8 درصد رسیده است و باید با تلاش همه همکاران طی 5 سال آینده تلفات برق این شرکت،  به زیر 10 درصد کاهش یابد.

تیموری با اشاره به وجود برق‌های غیرمجاز و اتلاف انرژی از این طریق گفت: از مهر ماه سال 96 تاکنون بیش از 51 هزار انشعاب غیردائم واگذار شده است که نزدیک به 70 درصد از این تعداد انشعابات به صورت غیرمجاز از برق استفاده می‌کردند. در نتیجه این اقدام سالیانه حدود 85 میلیون کیلووات ساعت از هدررفت انرژی جلوگیری شده و 8.5 میلیارد تومان بهای انرژی دریافت می شود.

وی  خاطرنشان کرد: در سال 97 با تست و بازرسی 316 دستگاه کنتور و رفع عیب از کنتورهای معیوب، 469 میلیون کیلووات ساعت از اتلاف انرژی جلوگیری به عمل آمد و از این راه 470 میلیارد تومان به حساب خزانه دولت واریز شد و درصدی از این عایدی صرف اصلاح و بهینه سازی شبکه های برق شد.

قدردانی مدیرعامل از خدمات مأمورین قرائت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در همایش سالیانه خدمات مشترکین این شرکت که در جمع مدیران، معاونین و کارشناسان خدمات مشترکین مناطق 22 گانه شرکت سخن می گفت ضمن قدردانی از خدمات همه همکاران خدمات مشترکین در زمینه کاهش تلفات و وصول مطالبات گفت: مأمورین قرائت نوک پیکان و نقطه آخر چرخه تولید تا توزیع انرژی برق هستند لذا از همه شما انتظار می رود تا از تلاشهای همکارانتان در صنعت به نیکی صیانت کنید و با در نظر گرفتن کلیه جوانب نسبت به قرائت صحیح لوازم اندازه گیری اقدام نمایید و از درج کدهای غیرمتعارف خودداری نمایید.

سپس در یک فضای تعاملی مأموران قرائت مشکلات، موانع و کمبودهای شغلی خود را با مدیر عامل مطرح کردند و ایشان به همه پرسشها پاسخ گفته و وعده کردند که در حدبضاعت و در چارچوب مقررات به درخواستهای ارائه شده ترتیب اثر داده شود.

در خاتمه این همایش مهندس تیموری از مدیران، معاونین، کارشناسان و ماموران قرائت  برتر خدمات مشترکین حوزه ستادی و مناطق شرکت با اهدای جوایزی قدردانی به عمل آورد

فیلم همایش از خبرگزاری جمهرری اسلامی 

http://tvedc.ir/videocenter.aspx?v=60

تاریخ ثبت : 1398/03/23 13:51