تنظیمات

انتخاب سایز نوشته ها:

انتخاب رنگ:

انتخاب رنگ پس زمینه :

حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>شناسایی بیش از 4هزار دستگاه ماینر در استان تهران
عنوان خبر :شناسایی بیش از 4هزار دستگاه ماینر در استان تهران
خلاصه خبر :مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران از شناسایی چهار هزار و 413 دستگاه ماینر از 81 مرکز تولید ارز دیجیتال در این استان خبر داد.
متن خبر :

شناسایی بیش از 4 هزار دستگاه ماینر در شهرستانهای استان تهران

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران از کشف 4413 دستگاه ماینر از 81 مرکز تولید رمزارزها در این استان خبر داد

حاجی رضا تیموری با اشاره به خلأ قانونی برای ادامه فعالیت تولیدکنندگان ارزهای دیجیتال  و  مشخص نبودن نوع تعرفه برق مصرفی آنها گفت:  این فناوری از یک سال پیش در ایران شیوع پیدا کرده و به دلیل ارزان بودن بهای انرژی برق در کشورمان به سرعت در حال توسعه است ولی با توجه به عدم وجود قانونی مشخص در خصوص بهای تعرفه برق تولیدکنندگان بیت کوین، در اماکنی مثل مدارس، مساجد، مزارع کشاورزی و صنایعی که تعطیل شده‌اند، تولید کنندگان ارزهای دیجیتال مجاز به فعالیت نیستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تصریح کرد:  تولید هر بیت کوین  در حدود 72 هزار کیلووات ساعت برق مصرف می کند؛ یعنی اگر مصرف برق هر مشترک خانگی به طور متوسط ماهیانه 200 کیلووات ساعت باشد، در سال نزدیک به 2400 کیلووات ساعت برق مصرف می کند، در نتیجه تولید یک بیت کوین با 72هزار کیلووات ساعت با مصرف برق 30 مشترک خانگی برابری می کند.

وی ادامه داد: در شهرهای استان تهران به استثنای تهران بزرگ، ۸۱ واحد تولید بیت کوین با تعداد چهار هزار و 413 دستگاه ماینر شناسایی و ضمن قطع برق آنها از ادامه فعالیتشان جلوگیری و بهای انرژی مصرفی آن‌ها با تعرفه تجاری محاسبه و دریافت شده است.

تیموری به پیگیری‌ها برای مرتفع شدن این موضوع اشاره و خاطرنشان کرد: طرحی در هیئت دولت در دست بررسی است تا پس از بررسی‌های لازم توسط کمسیون‌های تخصصی، بهای برق مصرفی تولیدکنندگان ارزهای دیجیتال مشخص شده و به وزارت نیرو ابلاغ شود و پس از رفع خلأهای قانونی، تولیدکنندگان رمزارزها می توانند به مانند سایر متقاضیان درخواست انشعاب برق کنند و به عنوان مشترک از انرزی برق با تعرفه مشخص شده استفاده کنند.

وی با اشاره به دوره اوج مصرف برق در تابستان گفت: بی تردید در صورت قانونی شدن این موضوع رعایت الگوی مصرف برق همچون سایر مشترکان برای تولیدکنندگان ارزهای دیجیتال ضروری است زیرا  تأمین برق مردم در دوره اوج مصرف نباید با مخاطره مواجه شود.

تاریخ ثبت : 1398/04/22 10:14