تنظیمات

انتخاب سایز نوشته ها:

انتخاب رنگ:

انتخاب رنگ پس زمینه :

حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیرمنطقه برق رودهن: طرح احداث خط 20 کیلوولت دومداره رودهن به زودی به بهره برداری می رسد
عنوان خبر :مدیرمنطقه برق رودهن: طرح احداث خط 20 کیلوولت دومداره رودهن به زودی به بهره برداری می رسد
خلاصه خبر :با بهره برداری از خط 20کیلوولت دومداره جدید در کمربندی پردیس به رودهن - دماوند پایداری شبکه در این بخش ارتقا یافته و موجبات رضایتمندی هرچه بیشتر مشترکان فراهم می شود.
متن خبر :

مدیرمنطقه برق رودهن:

طرح احداث خط 20 کیلوولت دومداره رودهن به زودی به بهره برداری می رسد

با بهره برداری از خط 20کیلوولت دومداره جدید در کمربندی پردیس به رودهن - دماوند پایداری شبکه در این بخش ارتقا یافته و موجبات رضایتمندی هرچه بیشتر مشترکان فراهم می شود.

مدیر برق رودهن در گفت و گو با خبرنگار پاون با اعلام این خبر گفت: طرح احداث این خط دو مداره از اواخر سال 97 آغاز شده و پس از اخذ مجوز پلیس راه جهت عبور خط عرضی از روی آزاد راه پردیس- رودهن، به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

شهریار عمومی اجرای این طرح را در راستای مبحث پدافند غیرعامل مهم ارزیابی کرد و افزود: در این طرح از 20 قرقره سیم روکش دار هوایی و مقره های سیلیکونی کامپوزیتی استفاده شده است؛ روکش عایق موجب جلوگیری از قطع برق به سبب قرارگرفتن پرندگان بر روی سیمها می شود. همچنین تجمع آلودگی بر روی مقره های کامپوزیتی سیلیکونی به مراتب کمتر از مقره های معمولی است و در نتیجه قطعی های خط در حدود 85 درصد کاهش می یابد.

مدیر برق رودهن ضمن تأکید بر حذف قبوض کاغذی برق از ابتدای مهرماه سال جاری گفت: با تلاش و پیگیری همکاران تا کنون 80 درصد شماره های همراه مشترکین گردآوری شده و پیش بینی می شود تا نیمه شهریورماه به پایان برسد.

شهریار عمومی با اشاره به صعب العبور بودن ارتفاعات آبعلی از افتتاح واحد حوادث در این شهر در آینده ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: از سوی شورا و شهرداری آبعلی فضایی بدین منظور اختصاص یافته و با بهره گیری از نیروهای بومی در قالب پیمانکاری، پس از آغاز به کار  واحد حوادث در این ناحیه در سریعترین زمان ممکن مشکلات مربوط مربوط به شبکه توزیع برطرف خواهد شد.

وی توسعه خدمات غیرحضوری فروش و خدمات پس از فروش از طریق اپلیکیشن خدمات غیرحضوری را یکی دیگر از فعالیت های درخور توجه منطقه برق رودهن دانست و افزود: 60درصد مشترکین این منطقه از طریق اپلیکیشن درخواستهای خود را پیگیری می نمایند.

در ادامه مدیر برق رودهن اجرای طرح رفع نقطه خطر و جابجایی شبکه فشار متوسط در انتهای بلوار رودهن تا ابتدای روستای کلیتون،تعویض چراغهای روشنایی معابر با استفاده از لامپ LED، جمع آوری لامپ های پرمصرف کسبه آبعلی با مشارکت اصناف و جایگزینی لامپ های کم مصرف و طرح تجمیع و ساماندهی کنتورهای مشترکین تجاری در بلوار امام خمینی (ره) رودهن با هدف افزایش ضریب ایمنی و کاهش تلفات انرژی برق را به عنوان دیگر دستاوردهای برق رودهن طی ماه های گذشته برشمرد.

رودهن گلوگاه شمال کشور از سمت شرق تهران است

شهریارعمومی در تشریح مشکلات برق رودهن گفت: فرسودگی تأسیسات و تجهیزات در توزیع و فوق توزیع و عدم نوسازی در این بخشها ، عدم وجود پست 63 کیلوولت در داخل محدوده برق رودهن، عدم تناسب در توسعه شهر و زیرساختها، صعب العبور بودن روستاهای بخش رودهن، موقعیت جغرافیایی رودهن به عنوان گلوگاه شمال کشور از سمت شرق تهران، استفاده غیر مجاز از برق و عدم پرداخت بهای برق مصرفی از سوی مشترکین عمده ترین مشکلات گریبانگیر این منطقه است. وی تصریح کرد: خطوطی که برق رودهن از آنها تأمین می شود سه خط 20 کیلوولت است که از پست 63 کیلوولت دماوند تغذیه می شوند؛ عمر این پست قریب به 50 سال است که با توجه به  فرسودگی آن و از سویی بالارفتن میزان مصرف انرژی به سبب رشد شهر با فشار مضاعفی بر روی تجهیزات مواجه هستیم و این امر سبب می شود که میزان تاب آوری تجهیزات ما کاهش یابد. 

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که با انتقال پست سیار 63 کیلوولت پردیس به آبعلی، رینگ خط رودهن از مسیر سایت دفن زباله به طول سه کیلومتر و بهره برداری از خط 20 کیلوولت دو مداره کمربندی پردیس- رودهن مشکلات مربوط به ضعف و افت ولتاژ مشترکان به صورت کامل برطرف شود.

رودِهِن شهری در ۳۰ کیلومتری شرق تهران و بخشی از شهرستان دماوند است. رودهن از شمال با شهرستان آمل در استان مازندران، از شرق با بخش مرکزی دماوند، از غرب با شهرستان پردیس و از جنوب با کوه‌ها و کویرهای ورامین و پاکدشت همسایه است. دانشگاه آزاد اسلامی رودهن بابیش از 20 هزار دانشجو، شهر ۴۰ هزار نفری رودهن را به یک شهر دانشگاهی تبدیل کرده‌است.

هم اکنون منطقه برق رودهن وظیفه برق رسانی به بیش از 37 هزار مشترک در بخشهای مختلف خانگی، تجاری، صنعتی وکشاورزی را در در سه شهر و 11 روستای این بخش عهده دار است.

تاریخ ثبت : 1398/06/10 09:48